Uroczystość "Wmurowanie kamienia więgielnego"

kamien wegielny 2016Uroczystość „Wmurowania kamienia węgielnego”. Początkiem 2017 r. oddanie do użytku nowoczesnej sali gimnastycznej!!!

Dnia 31 marca 2016 r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość „Wmurowania kamienia węgielnego” w ścianę wznoszonej nowoczesnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem dydaktycznym.

W uroczystości wmurowania Aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego wzięli udział: Piotr Babinetz – Poseł na Sejm RP reprezentowany przez Alicję Serwińską, Jerzy Borcz – Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Bronisław Baran – Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Joanna Sowa – Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Krosna, Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna, Zdzisław Dudycz – Zastępca Przewodniczącego Miasta Krosna, Kazimierz Mazur – Zastępca Przewodniczącego Miasta Krosna, Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna, Piotr Grudysz – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Krosna, Grzegorz Półchłopek – Zastępca Naczelnika Wydziału Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna, Jan Chmura – Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano – Usługowego HAND – BUD w Dębicy, Franciszek Wnęk – Kierownik robót budowlanych, Paweł Pudełko – biuro Projektowe: Grupa BOX Architekci, Ojciec Krzysztof Janas – Proboszcz i Gwardian Franciszkanów w Krośnie, ks. Józef Gibała – Dyrektor Oratorium „Twój Dom” w Krośnie, Adam Buczyński – Zastępca Komendanta OHP, Bożena Żelak – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Nr 2 w Krośnie, a także Ewa Starowiejska – Dyrektor ZSP Nr 2, Agata Betlej – Zastępca Dyrektora ZSP Nr 2, Barbara Kozdraś – Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSP Nr 2 oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.

Po odczytaniu treści Aktu erekcyjnego, akt i kamień węgielny został poświęcony przez Ojca Krzysztofa Janasa – Proboszcza i Gwardiana Franciszkanów w Krośnie. Symbolicznego wmurowania dokonali: Jerzy Borcz, Bronisław Baran, Zbigniew Kubit, Grażyna Gregorczyk, Grzegorz Półchłopek, Jan Chmura, O. Krzysztof Janas, Alicja Serwińska w imieniu Piotra Babinetz, Ewa Starowiejska, Mateusz Malina i Franciszek Wnęk.

Nasza szkoła stale się rozwija. Obecnie trwa jej rozbudowa i już wkrótce, bo początkiem 2017 r., będziemy się cieszyć z nowej Sali gimnastycznej i sal dydaktycznych, które w znaczący sposób podniosą atrakcyjność zajęć zarówno dydaktycznych, jak i praktycznych.

Dziękujemy lokalnym mediom – TV Obiektyw, Krosno24.pl, Nowemu Podkarpaciu i Nowinom – za przybycie i za możliwość podzielenia się tym wspaniałym wydarzeniem w środowisku lokalnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia oraz gościom za obecność w naszej uroczystości.