Bajkowe domki z piernika

domki z piernikaOkres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to w naszej szkole czas szczególny. Po całej szkole roznosi się aromatyczny zapach pieczonych pierniczków, który kojarzy się z dzieciństwem, bezpieczeństwem, ciepłem rodzinnego domu.

Od wieków wiadomo, że dzięki zawartości miodu i ostrych przypraw korzennych, ciasto piernikowe pomagało leczyć niestrawność, jak również przeciwdziałać przeziębieniom. Spożywano go także, by wzmocnić serce i nerwy.
Nasza młodzież z klas II TŻ i IV TŻ pod czujnym okiem pani Agaty Paradysz i pani Elżbiety Matusz, wykonywała również bajkowe domki z piernika.
W czasie tych zajęć praktycznych powstały także urokliwe aniołki, które mogą zdobić nie tylko drzewko choinkowe, ale również stół wigilijny.
By Święty Mikołaj mógł trafić do każdego z nas, uczniowie przygotowali dla niego zaprzęg 2 reniferów i specjalne sanie – oczywiście, wszystko to zostało wykonane z ciasta piernikowego.
Magia Świąt trwa w naszej szkole.