Wycieczka do restauracji McDonald's

wycieczka mcdonaldsDnia 9 listopada 2015 r odbyła się wycieczka przedmiotowa do McDonald's Krosno. Jej uczestnikami byli uczniowie kl. IV TŻ, którzy mogli z bliska zobaczyć pracę w restauracji.

Pani Lucyna Urbanek, kierownik restauracji zaprezentowała uczniom proces technologiczny wielu produktów oferowanych przez tego typu restaurację. Na przykładzie restauracji McDonald's pani Kierownik wytłumaczyła uczestnikom wycieczki czym jest franczyza, wyjaśniła jak wygląda praca restauracji w licencji i w koropracji. Omawiając zagadnienia kalkulacji kosztów, zwróciła szczególną uwagę na inwentaryzację.
Wycieczka ta uświadomiła uczniom, jak istotnym elementem w pracy w gastronomii jest higiena na każdym etapie pracy, czas i rzetelność. Dla przyszłych pracowników gastronomii była to ciekawa lekcja marketingu. Organizatorem wycieczki była pani Krystyna Paradysz.