Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Dzień Państwowego Ratownictwa Medycznego

dzien ratownictwa medDnia 16 października 2015 r. uczniowie klasy I F/W wraz z nauczycielami p. P. Płatkiem i p. K. Gierlasińskim uczestniczyła w obchodach Dnia Państwowego Ratownictwa Medycznego. W ramach obchodów krośnieńskie Pogotowie Ratunkowe zorganizowało dzień otwarty, umożliwiając tym samym zainteresowanym zobaczenie miejsc na co dzień niedostępnych.

Na dziedzińcu placówki odbyła się m. in. prezentacja nowych karetek. Dzień Otwarty krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego poprowadzili dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Andrzej Jurczak i koordynator medyczny lek. Marcin Steliga, którzy przywitali zaproszonych gości, wśród których byli: prezydent Miasta Krosna Bronisław Baran, Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Juszczak oraz radni i przedstawiciele instytucji państwowych. W części oficjalnej przedstawiono tajniki pracy ratowników medycznych i ich zaplecza transportowo - technicznego. Nastąpiło także poświęcenie i przekazanie dwóch karetek, które będą służyć potrzebującym. Po części oficjalnej ratownicy medyczni przeprowadzili symulację akcji ratunkowej. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowany został konkurs plastyczny tematycznie związany z pracą ratowników. W trakcie spotkania można było zobaczyć jak funkcjonuje zintegrowana dyspozytornia ratownictwa medycznego, a także wziąć udział w warsztatach ratownictwa, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mimo iż pracownicy Pogotowia Ratunkowego w tym szczególnym dniu świętowali, to jednak cały czas byli w gotowości do niesienia pomocy potrzebującym. Na koniec wszyscy zostali ugoszczeni strażacką grochówką. Młodzież miała wspaniałą okazję, by zobaczyć, jak wygląda dzień pracy ludzi często niedocenianych, a tak bardzo wszystkim potrzebnych.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.