Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

barometr zawodow2019

Jubileusz 50-lecia - relacja z drugiego dnia

jubileusz509 października 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie świętowano Jubileusz 50-lecia. Uroczyste obchody rozpoczęły się o 10.00 mszą świętą w kościele o. o. Franciszkanów, w której brali udział: zaproszeni goście, Dyrekcja, nauczyciele a także uczniowie naszej szkoły.

Podniosłość święta podkreśliła obecność pocztów sztandarowych Cechu Rzemiosł Różnych oraz ZSP nr 2 w Krośnie. Mszy przewodniczyli: ks. Dariusz Wilk – dyrektor Katolickiego LO, ks. Józef Gibała – dyrektor Oratorium ,,Twój Dom", ks. Mirosław Grendus – metodyk w PCEN. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do RCKP, gdzie odbyła się część oficjalna. Obchody jubileuszu uświetnili swoją obecnością szczególni goście: p. E. Małecka reprezentująca p. P. Babinetza – posła na Sejm RP, p. L. Opoń reprezentująca p. J. Wojtasa – Podkarpackiego Kuratora Oświaty, p. M. Kurowska – wicemarszałek Sejmiku Wojewódzkiego, p. J. Borcz – wiceprzewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, p. Z. Kubit – przewodniczący Rady Miasta Krosna, p. P. Przytocki – Prezydent Miasta Krosna, p. B. Baran – zastępca Prezydenta Miasta Krosna, p. T. Soliński - zastępca Prezydenta Miasta Krosna, p. G. Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna wraz z pracownikami, o. K. Janas – proboszcz Parafii p. w. Nawiedzenia NMP, p. Z. Dudycz – zastępca przewodniczącego Rady Miasta Krosna, p. K. Mazur - zastępca przewodniczącego Rady Miasta Krosna , przewodniczący komisji działających przy Radzie Miasta Krosna: p. P. Grudysz , p. A. Dubiel, radni Miasta Krosna, potomkowie rodziny Szpetnarów, między innymi Piotr Szpetnar i Paweł Szpetnar, p. J. Kiełtyka – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych, p. W. Sajdak – podstarsza Cechu Rzemiosł Różnych, pracownicy Cechu Rzemiosł Różnych, p. E. Kunysz, p. J. Lachcik - przedstawiciele Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie, p. R. Chrzanowska – dyrektor PUP w Krośnie, p. S. Kuchta – dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły z Preszowa wraz z pracownikami, dyrektorzy krośnieńskich szkół oraz instytucji kultury i edukacji, emerytowani dyrektorzy ZSP Nr 2, przewodniczący związków zawodowych, przedstawiciele rodziców, emerytowani nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele mediów i absolwenci szkoły.
Pani Dyrektor Ewa Starowiejska serdecznie powitała szacownych gości, wspomniała, że Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci. Dzień ten skłania także refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W tym  szczególnym dniu Jubilatka spotkała się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty oraz nadanie Szkole Honorowej Odznaki Rzemiosła przez Związek Rzemiosła Polskiego. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali część artystyczną, na którą składały się: montaż słowno – muzyczny, pokaz multimedialny przedstawiający historię szkoły, osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz film prezentujący sylwetkę patrona szkoły.
W czasie uroczystości gościnnie wystąpili: Zespół ,,Gracja" prowadzony przez p. H. i  A. Orszulaków, wokaliści – podopieczni p. L. Durał oraz absolwenci szkoły. Uwieńczeniem uroczystości był wspaniały tort przygotowany przez absolwenta szkoły i mistrza cukiernictwa p. R. Wołczańskiego. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowano ekspozycje i wystawy oraz opracowano i wydano monografię szkoły.
Rocznica 50-lecia była świętem wspomnień i okazją do spotkań, uśmiechu i rozmów, a atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. W imieniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowej za szczere życzenia i pamięć o szkole, nie tylko z okazji jubileuszu.

Małgorzata Płatek

Zapraszamy do obszernej fotorelacji.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.