,,Aleja Mistrzów” w naszej szkole!!!

aleja mistrzow,,Drzewa mają w sobie coś czarodziejskiego i są znacząco podobne do ludzi, choć zwykle żyją o wiele dłużej. Tak jak oni mają "wyprostowaną" postawę z wertykalnym pniem, tak jak oni mają młodość, wiek dojrzały i mizerną starość - krzak czerwonej porzeczki, choć również drzewiasty, wszystkiego tego nie posiada.

Drzewa owocowe mają porównywalną do ludzi długość życia. Sadzenie drzew jest czymś symbolicznym, jest to mały uczynek o wielkich skutkach, niewiele bardziej pracochłonny niż przysłowiowe spłodzenie syna. Chyba dlatego drzewa w tylu kulturach cieszyły się szacunkiem, a chrześcijańscy misjonarze musieli w Europie Środkowej zdrowo namachać się siekierą, żeby położyć temu kres. i tak zbytnio im się to nie udało, a ludzie pozostają z drzewami złączeni”.

Stanislav Komarek – "Czarny domek"

Obchody 50-lecia naszej szkoły zaczęły się już w czwartek, kiedy to powstała ,,Aleja Mistrzów". Do udziału w jej powstaniu zaproszono wybitnych absolwentów naszej szkoły, którzy osiągnęli nie lada sukcesy. W organizację tej uroczystości zaangażowali się uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim, którzy przygotowali dla społeczności uczniowskiej wiele atrakcji. Jednak głównym punktem czwartkowego święta było sadzenie drzewek przez zaproszonych gości, a tym samym zapoczątkowanie powstania ,,Alei Mistrzów" w naszej szkole. Tego zaszczytu dostąpili: p. Sebastian Szmyd, p. Robert Wołczański, p. Daniel Staroń. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się w wyznaczonym miejscu za szkołą, aby towarzyszyć absolwentom w sadzeniu drzewek. Kol. Mateusz Topolski przybliżył zgromadzonym sylwetki starszych kolegów, a następnie przeprowadził z nimi krótki wywiad. W swojej wypowiedzi każdy z rozmówców podkreślił, iż najważniejsza w życiu jest pasja i chęć robienia tego, co się umie najlepiej z oddaniem i całym sercem, a wtedy droga do sukcesu jest już prosta. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali rad starszych kolegów, które niewątpliwie staną sie mottem ich drogi do sukcesu.
Czwartek to dzień, który obfitował w wiele atrakcji. Oj działo się , działo!!! Kucharze w oparach tłuszczu smażyli frytki, którymi można się było najeść do woli, były też tosty, popcorn, gorące napoje, drobne ciasteczka, którymi rozkoszowała się młodzież. Zwolennicy zdrowszego stylu odżywiania mogli delektować się przygotowanymi specjalnie dla nich sokami owocowo – warzywnymi. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokaz naczyń Tupperware oraz instruktaż profesjonalnego makijażu połączony z pokazem kosmetyków Mariza. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach z mikroskopem, w czasie których mogli samodzielnie przygotować i obejrzeć preparaty do wykrywania skrobi w komórkach bulwy ziemniaka, ze skórki liścia cebuli czy z grzybów pleśniowych. Sala nr 10 stała się królestwem ziół. Zgromadzone w niej zielniki i różnorodne zioła pomogły uczniom poszerzyć wiedzę na temat ziół oraz zdobyć umiejętności wykonywania mieszanek ziołowych według starych, sprawdzonych receptur. Natomiast szkolne adeptki fryzjerstwa oferowały stylizację włosów i paznokci. Chętnych do skorzystania z ich usług było wielu, a dziewczyny starały się, jak mogły, sprostać wymaganiom klientów. W sali nr 21 zorganizowano szkolne kino, a w sali gimnastycznej rozgrywki sportowe w piłce siatkowej. Na szkolnym korytarzu współzawodniczyli tenisiści stołowi, a wokół szkoły odbywały sie zawody nordic walking. Zadbano także o oprawę muzyczną. Całość imprezy uświetniali zaproszeni instrumentaliści muzyki etnicznej, którzy grali na djembe oraz didgeridoo. Nie zabrakło również muzyki dyskotekowej, przygotowanej przez szkolnych didżejów. Oczywiści organizacja uroczystości nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu uczniów i nauczycieli, którym serdecznie dziękujemy.

Zaangażowani nauczyciele:
p. H. Szpiłyk, p. M. Płatek – organizacja,
p. W. Lenik, p. G. Litwin – zabawa z mikroskopem i ziołami,
p. A. Gonet – szkolny bar,
p. A. Kus, p. E. Matusz – szkolna kawiarnia,
p. A. Kustroń – pokaz Tupperware,
p. D. Gnap – salon fryzjerski,
p. C. Lula – pokaz makijażu,
p. P. Płatek – szkolne kino,
p. H. Wilk, K. Gierlasiński, A. Panaś, P. Płatek – rozgrywki sportowe,
p. P. Cisoń – zdjęcia,
p. P. Moskal – nagłośnienie

W organizacji uroczystości pomagali uczniowie z klas: I TŻ, II TŻ, III TŻ, IV TŻ, IV TF, II F/W, II C/K, IIIC.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji.