Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

bz 2020

Walentynkowe warsztaty cukiernicze

walentynkowe warszt cuk 2020Obecnie Dzień Zakochanych obchodzony jest w prawie każdym miejscu na świecie. Wszędzie przybiera bardzo komercyjny charakter (liczne serduszka, kartki, róże). Są jednak pewne różnice, które sprawiają, że Święto w poszczególnych miejscach jest obchodzone w trochę inny, wyjątkowy sposób.


Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie, z kl. II TZ/TTŻ (Anita Seremet, Zofia Kubit, Kinga Rymasz, Magdalena Majcher, Martyna Liana), wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych, p. A. Paradysz i p. E. Matusz gościły w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Turaszówce, na warsztatach walentynkowych. Celem warsztatów była dekoracja serc wypieczonych z ciasta piernikowego, zgodnie z obchodzonym 14 lutego Świętem Zakochanych.
W trakcie warsztatów uczestnicy poznali historię piernika, składniki i sposób wykonania lukru królewskiego oraz techniki zdobienia lukrem. Uczniowie mieli przygotowane wcześniej, po dwa serca, trochę gotowych ozdób, worki cukiernicze z kolorowymi lukrami.

Wykonane prace można pooglądać w załączonej galerii.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.