Aktualności
D Z I E Ń    O T W A R T Y
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

bz 2020

Warsztaty czekoladowe

warsztaty czekoladowe 2020W dniu 05.02.2020 r. uczniowie z klasy II TTŻ (grupa cukiernik), I TŻ oraz ITA/TŻ uczestniczyli w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady w Korczynie.

Jest to pierwsza na Podkarpaciu Pijalnia Czekolady w stylu starej fabryki - ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem i maszyny, które pokazują, jaki proces musi przejść ziarno kakaowca, zanim stanie się aromatyczną, słodką czekoladką. Warsztaty pod nieobecność właściciela Mirosława Pelczara prowadził absolwent naszej szkoły Tomasz Zgłobicki. Uczniowie mieli okazję zrobić pod jego kierunkiem własnego, czekoladowego lizaka oraz zaprojektować i ozdobić tabliczkę czekolady. Zostali również zapoznani z hitem zakładu, słodkościami z linii Premium Chocolate, a zwłaszcza mleczną czekoladą z dodatkiem kwaśnej cytryny, truskawki i szczypty imbiru. W czasie zajęć uczniowie degustowali różne czekolady: gorzką, mleczną, białą a nawet różową z owocowymi dodatkami oraz praliny. Na zajęciach oglądaliśmy również film „Pochodzenie kakao i Historia kakao i czekolady”. Po raz pierwszy uczniowie zobaczyli jak wygląda prawdziwy owoc kakaowca oraz jego obróbkę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom z udziału w warsztatach. Była to wspaniała lekcja, a zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać podczas zajęć z cukiernictwa.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.