Aktualności
D Z I E Ń    O T W A R T Y
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

bz 2020

XXIX Konkurs Kolęd i Pastorałek Pogranicza’ 2020

konkurs koled 20W minioną środę 29 stycznia 2020 r. w Sali Widowiskowej – Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się XXIX Konkurs Kolęd i Pastorałek Pogranicza.

Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Uczestnikami konkursu były solistki i soliści w czterech kategoriach wiekowych:
• Kategoria I – Szkoły Podstawowe (kl. I – III)
• Kategoria II – Szkoły Podstawowe (kl. IV – VI)
• Kategoria III – Gimnazja (kl. III) i Szkoła Podstawowa (kl. VII – VIII)
• Kategoria IV – Szkoły Ponadpodstawowe
oraz
• duety w każdej grupie wiekowej.
Zgodnie z regulaminem konkursu uczestnicy prezentowali jeden utwór – kolędę tradycyjną, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową. Powołane przez organizatorów Jury oceniało wykonawców w oparciu o następujące kryteria: warunki głosowe, muzykalność, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie.
W kategorii – Szkoły Ponadpodstawowe – wzięło udział 16 uczestników, a wśród nich nasze dwie uczennice należące do Grupy Wokalnej działającej przy naszej szkole: Maria Ginalska oraz Magdalena Szydło pod kierunkiem opiekuna grupy P. Wojciecha Bazana. Wykonały One utwory w kolejności: „Kolęda dla nieobecnych” oraz „Zaśnij, Dziecino”. Były to bardzo dobre występy naszych uczennic, ale niestety tym razem zabrakło nam po prostu szczęścia, aby znaleźć się wśród nagrodzonych. Mimo to, z udziału w konkursie jesteśmy bardzo zadowoleni i zmotywowani do dalszej pracy.

Opracował:
Opiekun Grupy Wokalnej – Wojciech Bazan

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.