Lekcja historii poświęcona świętu narodowemu

11 listopada 2019W dniu 7 listopada w naszej szkole w wyjątkowy sposób cała społeczność uczniowska uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem 14-metrowej flagi państwowej przez uczniów klasy I TF(g) i TA/TF.

Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej akademię rozpoczęto odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego.
Uczniowie zaprezentowali zebranym na uroczystości historię naszego narodu od momentu pierwszego rozbioru Polski do odzyskania wolności. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Program ubarwniła scenka pantomimiczna. Ważnym elementem uroczystości był także apel poległych.
Radość z odzyskanej wolności wyraziliśmy tańcem z flagami w barwach narodowych.
Program przygotowały pani Małgorzata Mercik i pani Monika Delikat, a zaprezentowali uczniowie z klasy II TA/TF Zuzanna Sikorska, Klaudia Konarska, Natalia Bernaś, Martyna Farbaniec, Klaudia Piaskowy, Patrycja Modliszewska, Oliwia Kłosowska, Aleksandra Lorens, Ewelina Koczerska, Natalia Szmyd, Klaudia Tomkowicz z klasy I TF(g) Aleksandra Długosz, Gabriela Chojecka, Katarzyna Gazda, z klasy III TŻ Robert Filip, Martyna Kosior - klasa I TŻ, Gabriela Fornal z klasy II K/W, z klasy III K/W Piotr Zajdel, Tomasz Gierlasiński, klasa I F/K(g) Adrian Winiarski, klasa II F Krystian Strzępek.
W tańcu zaprezentowały się: Klaudia Piaskowy, Martyna Farbaniec, Julita Boczar, Karolina Rajchel klasa II TF/TA, Martyna Borek klasa II TŻ/TTŻ, Aleksandra Chrobok klasa I TF(g), z klasy I TF/TA Marlena Sieniawska i Natalia Ziobro.
Uroczyście wprowadziły flagę uczennice: Magdalena Nycz, Natalia Kozak, Emilia Kielar, Sara Sobota, Paulina Polakowska, Magdalena Szydło, Weronika Frużyńska, Andżelika Petka, Dorota Filar, Sara Kuzian, Patrycja Białas.