Zajęcia na WSPiA

wspia 11.201908 listopada 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie, kształcący się na kierunku technik analityk, uczestniczyli w zajęciach dotyczących kryminalistyki i kryminologii oraz elementów prawa.

Zajęcia odbywały się w pracowniach Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej WSPiA w Rzeszowie.

Jednym z punktów warsztatów były symulowane oględziny miejsca znalezienia zwłok. Uczniowie mogli poznać rodzaje, sposoby ujawniania i zabezpieczenia różnych śladów kryminalistycznych. Po raz pierwszy zetknęli się ze specjalistycznym wyposażeniem i aparaturą. Mogli poznać zasady pracy policjantów i techników kryminalistycznych. Studenci WSPiA zapoznali uczestników z tematami związanymi z daktyloskopią, analizą preparatów mikroskopowych (np. histologia człowieka). Zajęcia pokazały nietypowe metody identyfikacji kryminalistycznej człowieka oraz współczesne sposoby i metody wykrywania przestępstw. Ostatni punktem zajęć było uczestnictwo w inscenizacji rozprawy sądowej.

Spotkanie w murach uczelni było dla uczestników ciekawym doświadczeniem.