Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2 oferta 2020 2021

Niepodległość na sportowo - XXIII bieg i VI zawody nordic walking

bieg niepodleglosci 201911 listopada 2019 r. świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystym obchodom towarzyszyło szereg imprez i wydarzeń o tematyce patriotycznej i sportowej.

Również sportowcy świętowali rocznicę odzyskania niepodległości. W Krośnie odbył się XXIII Bieg Niepodległości na dystansie 7 km i VI Krośnieńskie Zawody Nordic Walking, gdzie rywalizowano na 5 km trasie. Tak jak w ubiegłych latach, również w tegorocznej edycji nasza szkoła miała swoich przedstawicieli. W biegu reprezentowali nas: p. Artur Panaś oraz Martyna Babczyńska (kl. I TATŻ /g) a w marszu Nordic Walking: Emilia Czyż (I TF; III miejsce w kategorii), Joanna Zając (II K/W), Daniel Jastrząb (I TATŻ /g), Kamila Goresz (I W /g), Klaudia Drzyzga (IV TŻ; II miejsce w kategorii), Aleksandra Malinowska (kl. I TATŻ /g), Klaudia Filipczak (II F), Natalia Ziobro (kl. I TATF), Patrycja Sekunda (kl. I TATF), Emilia Petka (I TATŻ), Kamil Grysztar ( I KW /p), Norbert Liszka (I KW /p), Angelika Rybicka ( I W /g), Dominika Rybicka ( I W), Mikołaj Śliwa (I W), Kamil Kasprzyk (I TŻ), nauczyciele p. Mirosław Guzik, p. Krzysztof Gierlasiński (III miejsce w kategorii) oraz wychowawczyni 9-10 Hufca Pracy p. Jolanta Ochęduszko.
Bieg miał uroczystą oprawę a trasa zawodów przebiegała ulicami miasta. Podczas rywalizacji nasi uczniowie wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną, przede wszystkim wzbudzili w sobie ducha walki, determinacji, zachowania „fair play”. Uczestnictwo w tego rodzaju aktywności to nie tylko współtworzenie i uatrakcyjnienie obchodów święta odzyskania niepodległości, ale również popularyzacja i upowszechnienie biegania oraz marszu nordic walking, jako najprostszych form aktywności ruchowej. To także zaproponowanie młodzieży możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu i kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia.
Organizatorem Biegu Niepodległości i Zawodów Nordic Walking w Krośnie był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Klub Biegacza MOSiR przy współudziale Gminy Krosno. Wszyscy uczestnicy kończący bieg lub marsz otrzymali pamiątkowe medale i biało – czerwone koszulki, w których mogli godnie zaprezentować swój patriotyzm.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 273 gości oraz 0 użytkowników.