Wyróżnienie na konkursie recytatorskim

recytatorski 2019Aleksandra Długosz z klasy I TF zdobyła wyróżnienie na Konkursie recytatorskim poezji Jana Zycha, który odbył się w Korczynie 23 października 2019 roku. Recytatorkę do konkursu przygotowała Pani M. Delikat.

Organizatorami konkursu, który miał miejsce w Dworku Szeptyckich, byli: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Wójt Gminy Korczyna, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. W konkursie wzięły udział również: Martyna Babczyńska z klasy I TA/TŻ przygotowana przez Panią M. Ciereszyńską, Nikola Kostrząb i Martyna Borek z klasy II TŻ/TTŻ przygotowane przez Panią M. Płatek oraz Gabriela Chojecka i Katarzyna Gazda z klasy I TF przygotowane przez Panią M. Delikat. Jury konkursowe w osobach Pana dra M. Kalandyka z Rzeszowa – przewodniczącego, Pani A. Pelc i Pana J. K. Luszni oceniało: opanowanie pamięciowe tekstu, interpretację utworu, artykulację głosową i ogólne wrażenie artystyczne.
Była to już piąta edycja tego Konkursu poświęconego Janowi Zychowi.
Jan Zych to znany poeta i wybitny tłumacz pochodzący z Korczyny, który po ukończeniu gimnazjum w Krośnie rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie kształcił się na kierunku filologia polska i południowosłowiańska. Był poliglotą, tłumaczył z języków: rosyjskiego, francuskiego, angielskiego, serbsko-chorwackiego, czeskiego, macedońskiego, bułgarskiego, hiszpańskiego. Po studiach na Uniwersytecie w Meksyku na stałe zamieszkał w tym pięknym kraju, gdzie zmarł w 1995 roku.
Uczestniczkom konkursu dziękujemy za udział a Oli serdecznie gratulujemy.