„Nadzieja zawieść nie może” (Rz 5, 5)

pola nadziei2 2019W dniu 4 października 2019 r. w krośnieńskim Hospicjum zainaugurowaliśmy XII edycję Krośnieńskich Pól Nadziei.

Przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariusza Martyna Babczyńska i Julia Krupska pod opieką Pani Grażyny Litwin wzięły udział we Mszy Św. i symbolicznym sadzeniu żonkili przed Hospicjum. Otrzymaliśmy również kilkadziesiąt cebulek żonkili, które 10 października posadziliśmy przed szkoła. Poletko przygotował pan Rafał Hejnar, kwiaty posadzili: Martyna Babczyńska, Daniel Jastrząb, Milena Wacławska, Wiktoria Zajdel, pani Grażyna Litwin. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią, wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei. Będziemy doglądać, by na wiosnę nasze „Szkolne Pole Nadziei” pokryło się żółtym dywanem.

Opiekun SKW: Grażyna Litwin