Aktualności
D Z I E Ń    O T W A R T Y
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

bz 2020

Narodowe Czytanie 2019

narodowe czytanie 2019„Piękno polskiej literatury ma moc, by nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości”. Te słowa prezydenta RP Andrzeja Dudy zainspirowały nas, by na miejsce ósmej edycji Narodowego Czytania wybrać Muzeum Rzemiosła w Krośnie.


Po uroczystej inauguracji i odczytaniu listu prezydenta RP Andrzeja Dudy, po książki do „średniowiecznego skarbca” czyli XVw. skrzyni cechowej sięgnęli: Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie pan Mark Kiełtyka, pani Iwona Ćwiąkała z Muzeum Rzemiosła i Angelika Rybicka – uczennica klasy 1W.
Spośród ośmiu zaproponowanych przez Parę Prezydencką nowel do wspólnego czytania wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa, (wszak Związek Rzemiosła Polskiego mieści się w Warszawie przy ulicy Miodowej).
Pierwsze fragmenty noweli przeczytał Starszy Cechu pan Mark Kiełtyka, kolejne fragmenty czytały panie Iwona Ćwiąkała i Magdalena Czelna z Muzeum Rzemiosła, a następne uczniowie klasy 1W Szkoły Branżowej I stopnia Nr 2 w Krośnie. Ostatni fragment przeczytała wychowawczyni klasy pani Grażyna Litwin.
Po zakończeniu akcji młodzież miała okazję obejrzeć bogate zbiory Muzeum i poznać "Dzieje rzemiosła Polski południowo-wschodniej".
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Muzeum Rzemiosła w Krośnie za pomoc w przeprowadzeniu akcji, a wszystkim czytającym za chęć uczestniczenia w Narodowym Czytaniu.

organizator Grażyna Litwin

 

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.