Wojewódzki Turniej Fryzjerski

konk fryz 201930 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie odbyła się XVIII edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia w Zawodzie Fryzjer. Organizatorami Turnieju byli ZSP Nr 2 w Krośnie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie.

Temat tegorocznej edycji brzmiał "Sweet dreams - słodkie marzenia".
W konkursowych zmaganiach wzięło udział 10 uczniów z podkarpackich szkół z klas o profilu fryzjerskim. Każdy uczeń w ciągu 120 minut miał za zadanie wykonać fryzurę zgodną z tematem turnieju.
Komisja konkursowa typując poszczególne miejsca brała pod uwagę: bhp na stanowisku pracy, różnorodność zastosowanych technik w tworzeniu i realizacji fryzury marzeń, estetykę wykonania fryzury, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury oraz spójność w stylizacji (fryzura, strój, makijaż, dodatki).
Zwyciężczynią XVIII edycji turnieju okazała się Żaneta Kłos, reprezentantka Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. Drugie miejsce zajęła Martyna Jezioro z Zespołu Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, trzecie Weronika Mazur Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie.
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i puchary ufundowane przez organizatorów konkursu. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.