Wzięliśmy udział w obchodach 20-lecia PWSZ

pwsz 20lat 201930 maja w ramach obchodzonego w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową jubileuszu 20-lecia działalności...

...uczniowie klasy II TŻ i III TŻ uczestniczyli w wykładzie prof. Jana Miodka, którego motywem przewodnim była "Polszczyzna lat 1918-2018", ale również zagadnienia onomastyki i związane z nią pochodzenie wielu nazw własnych – w tym także pochodzenie nazwy Krosno.
Po wykładzie prof. Jana Miodka mieliśmy okazję obejrzeć występy gości z Chińskiej Republiki Ludowej, Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Węgier, Ukrainy, Rosji, Kazachstanu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży.