XXI Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking z okazji Święta Konstytucji

bieg konstytucji 2019W piątek odbyły się krośnieńskie uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 228 lat temu Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie i drugą w świecie ustawę zasadniczą.

Na program krośnieńskich uroczystości złożyła się uroczysta msza święta w Farze w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Po mszy pod tablicą upamiętniającą twórców konstytucji, usytuowaną na murze na dziedzińcu, złożono kwiaty. Oprócz wydarzeń rocznicowych odbyły się również wydarzenia sportowe, w tym XXI Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking. Tym razem 7-kilometrową trasę pokonało 342 biegaczy z kolei do rywalizacji w nordic walking na dystansie 5 km przystąpiło 70 uczestników.
Na starcie nie zabrakło też przedstawicieli naszej szkoły. W konkurencji biegowej na dystansie 7 km reprezentował nas: p. Artur Panaś, natomiast w marszu Nordic Walking uczennica Klaudia Drzyzga (kl. III TŻ, I miejsce w kategorii K-19), Joanna Zając (kl. I K/W), Klaudia Filipczak (kl. I F) oraz p. Krzysztof Gierlasiński (III miejsce w kategorii M-50).