IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Zręcin 2019

bieg wykleci2 2019Dnia 31 marca odbył się IV Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Marsz Nordic Walking i Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych. Organizatorem imprezy był Klub Biegacza Athletic Zręcin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce.

W zawodach wzięła również udział młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego oraz wychowawcą 9-10 Hufca Pracy w Krośnie p. Jolantą Ochęduszko. W konkurencji biegowej reprezentował nas p. Artur Panaś a marszu Monika Pernal, Mariola Sekuła, Krzysztof Zima, Dominik Wajda uczniowie kl. III K/W oraz p. Krzysztof Gierlasiński.
Do rywalizacji zgłosiło się 259 zawodników. Trasa marszu była bardzo wymagająca, pomimo to Sekuła Mariola zajęła I miejsce, Monika Pernal II a p. Krzysztof Gierlasiński III miejsce – w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy kończący bieg lub marsz otrzymali pamiątkowe medale.
Ze względu na ideę biegu przed rozpoczęciem zawodów pod krzyżem partyzanckim usytuowanym nieopodal startu i jednocześnie mety biegu złożono wiązanki kwiatów. Samej imprezie towarzyszyła bogata oprawa, m.in. partyzanckie obozowisko, patrole konne i wystawa eksponatów.
Podczas rywalizacji nasi uczniowie wykazali się nie tylko sprawnością fizyczną a przede wszystkim wzbudzili w sobie ducha walki, determinacji i zachowania „fair play”.