Sprawozdanie z konkursu fryzjerskiego

fryz trzciana 2019Dnia 26 marca 2019 r. w Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie odbył się VI Ponadregionalny Konkurs Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich pod hasłem „Zapleciony, zakręcony, na każdą okazję”.

Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą zarówno teoretyczną jak i umiejętnościami praktycznymi. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Zając z klasy IV TF, kształcąca się pod okiem p. Danuty Gnap oraz Wioletta Stanisz, uczennica pani Liliany Sawaryn.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań fryzjerskich, ukazanie artystycznych walorów pracy fryzjera, a także umiejętne łączenie wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi jako podstawowej zasady nauczania zawodu.
Ocenie podlegały:
• estetyka i precyzja wykonania fryzury
• zgodność makijażu, stroju i dodatków z kompozycją wykonanej fryzury
• pomysłowość i kreatywność pod względem kompozycji fryzury

Uczennica naszej szkoły Wioletta Stanisz została laureatką III miejsca, a Anna Zając otrzymała dyplom za uczestnictwo w konkursie. Serdecznie gratulujemy.

opracowanie: Liliana Sawaryn