„Pierwsze kroki w zawodzie”

pierwsze kroki 2019W dniu 27 lutego 2019 roku o godzinie 17:00 odbyła się w naszej szkole wizyta studyjna: „Pierwsze kroki w zawodzie”. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas pierwszych, którzy zaprezentowali swoje umiejętności rodzicom i zaproszonym gościom.

Imprezę poprzedzały rozliczne przygotowania zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią.
Pod okiem doświadczonych nauczycieli i pracodawców uczniowie gotowali i przyrządzali potrawy, piekli ciasta i robili desery, czesali fryzury i upięcia, dobierali i wykonywali profesjonalny makijaż oraz przygotowywali różne widowiskowe doświadczenia chemiczne. Wszystkie te umiejętności zaprezentowali w dniu spotkania zaproszonym gościom.
Degustację przygotowanych smakołyków poprzedził bogaty i urozmaicony program artystyczny, na który złożyły się: pokaz mody zawodowej, pokaz fryzur, pokaz kulinarny oraz pokaz analityków.
Pokazy przeplatane były piosenkami w wykonaniu uczniów, skeczami oraz występem cheerleaderek.
Zaproszeni goście mieli również okazję zapoznać się z bazą szkoły i warunkami kształcenia zawodowego.
W organizacji imprezy ogromnym wsparciem dla szkoły byli pracodawcy, którzy wraz z kadrą pedagogiczną dbają o właściwy tok kształcenia i nabywania umiejętności zawodowych.
Spotkanie zgromadziło liczną rzeszę uczestników, w szczególności rodziców uczniów klas pierwszych, którzy byli pod wrażeniem zdolności, zaangażowania i umiejętności, które ich pociechy nabyły podczas kilkumiesięcznej nauki w naszej szkole.