Szkolenie nauczycieli i pracowników „Szpetnara” z udzielania pierwszej pomocy

pierwsza pomoc 2019W piątek 8 lutego 2019 r. w naszej Szkole odbyło się szkolenie nauczycieli i pracowników obsługi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie obejmowało część teoretyczną i ćwiczenia praktyczne. Wszyscy mogli zapoznać się i przećwiczyć między innymi: pozycję bezpieczną, resuscytację krążeniowo oddechową (RKO), zastosowanie defibrylatora AED, czy zachowanie się podczas urazów mechanicznych. Wszyscy uczestnicy uznali, że takie szkolenia są bardzo potrzebne, ponieważ w szkole, na zajęciach praktycznych, wycieczkach, czy w domu zdarzają się nieprzewidywalne sytuacje i nasze działanie może uratować komuś życie. Wykład i ćwiczenia prowadził p. Piotr Drozd.