Światowy Dzień Wegetarian

dzien wegetarian 201911 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wegetarian. W Polsce jest coraz więcej chętnych na tego typu dietę, a raczej styl życia.

Wegetarianizm to nie tylko odstawienie mięsa z powodów ideologicznych, ale też zdrowe podejście do żywienia, bo metoda przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Naukowcy twierdzą m.in. że przejście na wegetarianizm pomaga skuteczniej pozbyć się zbędnych kilogramów oraz przyspiesza metabolizm dzięki redukcji tłuszczu otaczającego mięśnie.
Z tej okazji uczniowie klasy III TŻ (grupa I) w ramach pracowni gastronomicznej wraz z panią Alicją Kus przygotowali różne potrawy. Na naszym stole znalazła się;
• Zupa z soczewicy i pomidorów
• Naleśniki banoffee
• Smoothie z awokado z ogórkiem i szpinakiem
• Jaja faszerowane cukinią i żółtym serem oraz suszonymi pomidorami i fetą
• Placki z cukini i fety
• Czerwone smoothie z buraka, ananasa i bananów.