Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

„Ziarnko do ziarnka i zdrowym chlebkiem wspieramy WOŚP”

ziarnko 2019Już w najbliższą niedzielę 13 stycznia 2019 r. odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE Gramy Dla Dzieci Małych i Bez Focha - Na Zakup Sprzętu Dla Specjalistycznych Szpitali Dziecięcych”.

 Każdy człowiek – „duży i mały” może włączyć się w tę szlachtą akcję! Można wrzucić w niedzielę pieniądze do puszki, można wziąć udział w licytacji, można przeznaczyć coś osobistego na aukcję. Można również zorganizować akcję pieczenia chleba! Taką szlachetną i niecodzienną inicjatywę podjęły: nauczycielki przedmiotów gastronomicznych (p. Halina Szpiłyk i p. Agnieszka Gonet) i uczniowie (Kinga Rymarz, Zofia Kubit, Anita Seremet,  Krystian Mikuszewski i Damian Mikuszewski) z Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino z Ustrobnej wraz z Radą Rodziców, Wójt Gminy Wojaszówka i Sołtyska wsi Ustrobna. Wspólna akcja pod hasłem „Ziarnko do ziarnka i zdrowym chlebkiem wpieramy WOŚP” połączyła całą lokalną, i nie tylko, społeczność przy kuchennym stole pełnym drożdży, mąki, ziaren słonecznika, dyni, czarnuszki we wspólnym pieczeniu chleba. Niezwykle aktywną grupą, poza uczniami klas gastronomicznych i paniami nauczycielkami przedmiotów gastronomicznych z ZSP Nr 2 w Krośnie byli uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Ustrobnej. Młodzi piekarze, pod czujnym okiem starszych kolegów, doskonale radzili sobie z przygotowaniem bułek bez grama mąki oraz tradycyjnego pieczywa, na którego wykonanie swój rodzinny przepis zdradził Wójt Gminy Wojaszówka p. Sławomir Stefański. 
Wszystkie przygotowane wypieki będą przeznaczone na kwestę, która zostanie przeprowadzona w niedzielę przy kościele parafialnym w Ustrobnej oraz przy galerii Vivo w Krośnie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę szlachetną akcję!... do zobaczenia na rok!

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.