Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Technik Analityk

analityk lab 2019Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie, kształcący się na kierunku technik analityk, wiedzę i umiejętności w ramach zajęć z przedmiotu zawodowego organizacja pracy w laboratorium analitycznym, zdobywają w wysoko wyspecjalizowanym laboratorium chemicznym PWSZ w Krośnie.


W każdy poniedziałek biorą udział w zajęciach, które dają możliwość przygotowania aktywnego, mobilnego i skutecznie działającego pracownika. Korzystanie z nowoczesnego sprzętu i aparatury laboratoryjnej oraz odczynników chemicznych, pozwala im zdobyć podstawowe umiejętności niezbędne w przyszłej pracy zawodowej m.in. przygotowanie sprzętu laboratoryjnego, odczynników chemicznych i próbek do badań analitycznych, wykonywanie badań analitycznych surowców, półproduktów, produktów i materiałów pomocniczych; wykonywanie badań mikrobiologicznych, bioanalitycznych i środowiskowych.
W przyszłości będą mogli wykonywać badania składu chemicznego surowców, produktów i innych materiałów. Dokonywać analiz na potrzeby badań doświadczalnych oraz przemysłu. Wykorzystać do tego współczesne metody analityczne, klasyczne i instrumentalne. Zajęcia te przygotowują również do oceny jakości substratów, półproduktów i produktów przemysłowych.
Technik analityk może podejmować pracę w laboratoriach przemysłowych i naukowo-badawczych, laboratoriach wykonujących analizy i badania dla różnych gałęzi przemysłu, np. rolniczego, farmaceutycznego, petrochemicznego, spożywczego, laboratoriach prowadzących badania związane z ochroną środowiska.

Ewa Długosz - Radoń

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.