Szlachetna Paczka jest dniem cudów…

szlachetna paczka 2018Od dwóch lat jestem wolontariuszką rejonu Krosno w projekcie Stowarzyszenia Wiosna, pod nazwą Szlachetna Paczka. W tym roku to już XVIII edycja tego projektu, który niejednokrotnie połączył biednych i bogatych z terenu powiatu krośnieńskiego.

W Szlachetnej Paczce znalazłam się całkiem przypadkowo, odkąd pamiętam zawsze moją motywacją do życia była pomoc innym ludziom, nie oczekując nic w zamian. Wystarczy uśmiech drugiego człowieka, a dla mnie jest to największa radość, że mogłam pomóc.

01

Do projektu zaprosił mnie mój przyjaciel, który znając moje zalety i wady, wiedział, że właśnie w ten sposób będę mogła spełnić swoje marzenia. Poprzez udział w tym projekcie uświadomiłam sobie jak wiele jest ludzi, rodzin, dzieci, seniorów żyjących w naprawdę trudnych warunkach, bez wody, prądu, gazu a nawet dachu nad głową.

02

Szlachetna Paczka jest dniem cudów dla rodzin żyjących w biedzie i ubóstwie. Szczególne znaczenie ma duże zaangażowanie wolontariuszy, ale nie zawsze usłyszymy słowo „dziękuję”. Ale jesteśmy zespołem, jedną wielką rodziną, która się wspiera w trudnych chwilach i to dzięki wspólnej motywacji znajdujemy siłę, by sprawiać radość milionom osób.

Klaudia Poręba, również wolontariuszka SKW ZSP Nr 2

03