Mikołajki w Akademii Młodego Zawodowca

mikolajki w akademii 2018Dzień 6 grudnia 2018 r. w Akademii Młodego Zawodowca był bardzo pracowity, ponieważ gościliśmy wszystkich uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Roztok.

Z okazji szkolnych miko-łajek uczniowie z klas od 4 do 8 postanowili miło spędzić czas i wziąć udział w zajęciach oferowanych przez organizatorów naszej akademii. Młodzi żacy zostali podzieleni na grupy, którym przy-dzielono następujące zadania:
- wykonanie plakatów – map mentalnych na temat zawodów (fryzjer, kosmetyczka, kucharz, cukiernik, piekarz, itp.),
- składanie dekoracyjnie serwetek i nakrywanie do stołu,
- dekorowanie pierników w kształcie świątecznych mikołajów kolorowym lukrem,
-wykonanie fryzur różnymi metodami,
-wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie i paznokcie,
-sporządzenie deserów, zupy i dań jarskich.
Wszystkie czynności dzieci wykonywały wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami uczęszczającymi do klas gastronomicznych i fryzjerskich. Mali goście z ogromnym zaangażowaniem poznawali tajniki poszczególnych zawodów. Praktyczna nauka zawodu w szkolnych pracowniach sprawiła im ogromną przyjemność. W związku z tym zadeklarowali, że odwiedza naszą szkołę ponownie. Na zakończenie wspólnej nauki wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty ukończenia warsztatów zawodowych oraz mikołajkowe niespodzianki.