Statuetka „Zasłużony dla wolontariatu” dla uczennicy klasy III TŻ Klaudii Drzyzgi

dzien seniora 20184 grudnia 2018 roku w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza odbył się VIII Krośnieński Dzień Wolontariatu. Uczennica naszej Szkoły Klaudia Drzyzga została Laureatką Konkursu Prezydenta Miasta Krosna „Zasłużony dla wolontariatu 2018" w kategorii – wolontariat indywidualny.

Klaudia jest Wolontariuszem od 01.09.2016 r. Bardzo często pełni dyżur w Krośnieńskim Hospicjum przy łóżku chorego. Jako Wolontariusz wykonywała powierzone zadania sumiennie i rzetelnie. Wykazywała przy tym wiele cierpliwości i wyrozumiałości wobec powierzonej Jej opiece pensjonariuszy Hospicjum w Krośnie Poświęca się z wielkim oddaniem pracy, którą wykonuje. Swoją postawą propaguje wśród młodzieży postawy prospołeczne a także szlachetną działalności na rzecz potrzebujących. Stara się pokazywać, że wolontariat to ciekawe i twórcze spędzanie wolnego czasu i świadomość, że razem możemy pomóc wielu ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Mamy nadzieję, że jej postawa stanie się wzorem do naśladowania dla innych.

Nie możemy żyć wyłącznie dla siebie,
Tysiąc nici łączy nas z innymi ludźmi,
wzdłuż tych nici biegną nasze działania,
których skutki tą samą drogą do nas wrócą”