Pisaliśmy listy, bo chcemy zmieniać świat!!!

listy 2018W dniach 29.11 - 9.12.2018 r. niemal w każdym miejscu na świecie można było pomóc osobom, w stosunku do których prawa człowieka zostały złamane. Wystarczyło wziąć udział w XIX edycji Maratonu Pisania Listów organizowanym przez Amnesty International.

Akcja ta odbywa się cykliczne w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który świętujemy 10 grudnia. W tym roku podczas maratonu uczestnicy pisali listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują wsparcia i obrony.
W ubiegłym roku udział w akcji wzięło 65 000 Polaków, którzy napisali 300 000 listów.
Uczniowie klas: I TŻ/TTŻ oraz I TF/TA wraz z nauczycielem p. M. Płatek przyłączyli się do tej wspaniałej inicjatywy i 6 grudnia 2018 r. napisali wiele listów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. Mamy nadzieję, że solidarny, bezinteresowny protest wielu osób przeciw nierespektowaniu praw człowieka również w tym roku przyniesie pozytywne efekty.