Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Mam czas rozmawiać”

aids konkurs 2018W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia AIDS, które niesie przesłanie współczucia, nadziei i solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS na całym świecie.

W tym celu, dnia 4 grudnia 2018. we współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Mam czas rozmawiać”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań, z zakresu profilaktyki HIV/AIDS. W eliminacjach brało udział 33 uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień działania wirusa HIV, przebiegu zakażenia, zachowań bezpiecznych i ryzykownych. Dlatego też nie obyło się bez dogrywki, z której komisja konkursowa w składzie: Ewa Szybienicka – dyrektor Stacji, Ewa Starowiejska – dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie, Wioletta Lenik – nauczycielka biologii, Anita Pelczar – kierownik Sekcji, wyłoniła laureatów.

I miejsce: Patryk Szałankiewicz kl. II TŻ,
II miejsce: Ewelina Koczerska kl. I TF/TA,
III miejsce: Martyna Farbaniec kl. I TF/TA,
Wyróżnienie: Zuzanna Sikorska kl. I TF/TA.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologicznną w Krośnie. Nagrody zostały także przyznane uczennicom biorącym udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Porozmawiajmy o AIDS”: Weronice Krupie I K/W, Katarzynie Stefanik I K/W, Annie Tęczar I K/W.