Półfinał powiatowej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt

licealiada siatka XII 2018Dnia 4 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Krośnie odbył się półfinał gr. I powiatowej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny: ZSP Nr 5 (organizator), ZSP Nr 4, II LO oraz nasza szkoła.

Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Nasze dziewczęta w pierwszym swoim meczu pokonały ZSP Nr 4 2:0, natomiast w drugim, który dostarczył wiele emocji, również zebranym kibicom, po tie breaku wygrały 2:1 z II LO. W kolejnym spotkaniu „wkradło” się rozluźnienie i nieco zmęczenia wynikającego z faktu że musieliśmy grać mecz po meczu, w konsekwencji dziewczęta musiały uznać wyższość swoich koleżanek z ZSP Nr 5.
Po 3 latach nieobecności w rozgrywkach piłki siatkowej dziewczęta bardzo dobrze zaprezentowały się a zajmując 2 miejsce zakwalifikowały się do finału piłki siatkowej powiatu m. Krosna, który odbędzie się 14 grudnia w hali przy ul. Legionów.
Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

Szkołę naszą reprezentowały n/w uczennice:
1. Piróg Monika IV TF
2. Pernal Weronika II K/W
3. Głód Wiktoria II TF
4. Kubal Wiktoria I K/W
5. Krzywda Paula I TŻ
6. Bernaś Natalia I TA
7. Mateja Adrianna IV TF
8. Kuźnar Aleksandra II TF
9. Hryniak Kamila III TF
10. Zubel Natalia I F
11. Ginalska Maria I TŻ

Opiekunem drużyny był Krzysztof Gierlasiński.