Aktualności
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szkolny konkurs o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”

Mój zawód, moja pasja, moje życie – spotkanie z panią Eweliną Marcisz

marcisz 201828 listopada 2018 r. w naszej szkole gościliśmy kolejną osobę, dla której pasja i zainteresowania stały się sposobem na życie. Tym razem była to pani Ewelina Marcisz, reprezentantka Polski w biegach narciarskich.


Tematem prelekcji były Podstawowe zasady odżywiania i przygotowywanie diet dla sportowców. Na wstępie pani Ewelina Marcisz przedstawiła „piramidę żywieniową”, uwzględniającą potrzeby energetyczne dla różnych aktywności fizycznych oraz produkty pokarmowe, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaproponowała również kilka przykładowych diet dla sportowców z zalecaną dawką kalorii, składników odżywczych i nawadniania.
W drugiej części spotkania poznaliśmy zawodniczkę Ewelinę Marcisz, która opowiedziała nam o początkach swojej kariery sportowej, nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, ciężkim treningu, wyrzeczeniach, ale także o startach na zawodach, będących sednem pracy każdego sportowca. Pani Ewelina wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski, wielokrotnie reprezentowała Polskę w zawodach Pucharu Świata i Mistrzostwach Świata (m.in. 5 miejsce w biegu sztafetowym w Falun 2015). Jednak spełnieniem marzeń i ukoronowaniem kariery był udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczang (Korea Południowa) i rywalizacja z najwybitniejszymi sportowcami świata.
Pani Ewelina Marcisz swoją prelekcją wzbudziła spore zainteresowanie wśród uczniów „Szpetnara”. Spotkanie, zainicjowane przez p. Halinę Szpiłyk zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Artur Panaś i p. Krzysztof Gierlasiński.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.