Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

barometr zawodow2019

Mój zawód, moja pasja, moje życie – spotkanie z panią Eweliną Marcisz

marcisz 201828 listopada 2018 r. w naszej szkole gościliśmy kolejną osobę, dla której pasja i zainteresowania stały się sposobem na życie. Tym razem była to pani Ewelina Marcisz, reprezentantka Polski w biegach narciarskich.


Tematem prelekcji były Podstawowe zasady odżywiania i przygotowywanie diet dla sportowców. Na wstępie pani Ewelina Marcisz przedstawiła „piramidę żywieniową”, uwzględniającą potrzeby energetyczne dla różnych aktywności fizycznych oraz produkty pokarmowe, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zaproponowała również kilka przykładowych diet dla sportowców z zalecaną dawką kalorii, składników odżywczych i nawadniania.
W drugiej części spotkania poznaliśmy zawodniczkę Ewelinę Marcisz, która opowiedziała nam o początkach swojej kariery sportowej, nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, ciężkim treningu, wyrzeczeniach, ale także o startach na zawodach, będących sednem pracy każdego sportowca. Pani Ewelina wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski, wielokrotnie reprezentowała Polskę w zawodach Pucharu Świata i Mistrzostwach Świata (m.in. 5 miejsce w biegu sztafetowym w Falun 2015). Jednak spełnieniem marzeń i ukoronowaniem kariery był udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczang (Korea Południowa) i rywalizacja z najwybitniejszymi sportowcami świata.
Pani Ewelina Marcisz swoją prelekcją wzbudziła spore zainteresowanie wśród uczniów „Szpetnara”. Spotkanie, zainicjowane przez p. Halinę Szpiłyk zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego p. Artur Panaś i p. Krzysztof Gierlasiński.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.