Jesienne metamorfozy 2018

jesienne matamorfozy 201827 listopada 2018 r. odbył się szkolny konkurs fryzjerski pt. ”Jesienne metamorfozy”.

W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników z różnych klas: Julita Boczar I TF/TA, Aleksandra Krygowska I F, Gabriela Janusz II TF, Alicja Turoń II TF, Urszula Farbaniec III TF, Aleksandra Kuliga III TF, Wioletta Stanisz III TF, Paulina Mosoń III C/F, Anna Zając IV TF, Łukasz Delikat IV TF.
Uczniowie mieli 120 minut na przygotowanie fryzur, a ich pracy mogli przyglądać się i dopingować koleżanki i koledzy klas fryzjerskich.
Modelki – cierpliwie znosiły uroki powstawania fryzury, aby z wolna wydostać się spod pracy grzebieni i w finale zaprezentować jesienne wizje „kolorowego myślenia”.
Uczestnicy powoli wkraczali w rytm jesiennej metamorfozy. Tak, jak na jesień przystało - można było podziwiać „wędrówkę” pasm włosów pięknie ze sobą przeplatanych jak jesienne witraże, wijących się jak „uśpione ścieżki” wśród zasuszonych kwiatów i ziół oraz podziwiać pracowitość palców i sprawność manualną dłoni, które „tańczyły” nad głowami modelek jak liście unoszące się na wietrze.
Jeszcze amatorki w swoim zawodzie, ale już podejmujące wyzwania – uczennice z klas I – szych śmiało rywalizowały i efekty ich jesiennej pracy również można było zauważyć.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia – a o zwycięstwie oraz miejscach na podium zadecydowały naprawdę detale.
Stylizacja fryzur była jak jesień – lekka i ciężka – adekwatna do aury, jasna i ciemna – wyrażająca pogodę. Po prostu warta obejrzenia. Klimat stylizacji całościowej diametralnie zmieniał wygląd, urodę, a nawet przez chwilę styl niejednej modelki oraz…. nastrój widzów.
Komisja w składzie – przewodnicząca – w-ce dyr. Agata Betlej; członkowie – Mistrz w zawodzie fryzjer – p. Agata Gierlach oraz nauczyciele p. Barbara Kozdraś, p. Barbara Lągawa - Dereń, p. Aneta Nowotyńska dokonały oceny poszczególnych elementów wg ustalonych w regulaminie konkursu kryteriów. O sposobie przydzielania punktów decydowały:

• estetyka wykonania fryzury
• zastosowane techniki
• harmonia stylistyczna fryzury, stroju i makijażu
• artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury
• ogólny wyraz artystyczny.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Anna Zając
II miejsce – Łukasz Delikat
III miejsce – Paulina Mosoń
Wyróżnienie – Julita Boczar
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Dziękujemy uczestnikom i ich modelkom za udział.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów.

>>> obszerna fotorelacja