Pokazy chemiczne na Politechnice Rzeszowskiej

pokazy analityk 201822 listopada uczniowie klasy pierwszej Technik Analityk wraz z opiekunami wzięli udział w pokazach chemicznych zorganizowanych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, działających w Kole Naukowym „ESPRIT”.

Pokazy zafascynowały efektownymi reakcjami, zmieniającymi kolory roztworami, parującymi cylindrami, doświadczeniami z suchym lodem oraz balonami i ciekłym azotem. Uczniowie mogli również zobaczyć jak na co dzień pracują studenci Wydziału Chemicznego. Zwiedzając Wydział, poznali specyfikę pracy w laboratoriach m.in. Spektrometrii, Chemii Analitycznej i Nieorganicznej oraz Chemii Organicznej. Mieli możliwość zwiedzić Zakład Biotechnologii i Bioinformatyki, Zakład Polimerów i Biopolimerów oraz Zakład Kompozytów Polimerowych.

Ewa Długosz – Radoń
Ewelina Olechowska