Konkurs recytatorski

recytatorski2 201821 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego, którego głównym celem było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży.

W tym roku uczniowie recytowali poezję tematycznie związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Komisja w składzie pani Monika Delikat, pani Małgorzata Ciereszyńska, pani Małgorzata Płatek wysłuchała wielu pięknych recytacji wierszy, które uczestnicy wybrali samodzielnie. Wysoki poziom recytacji pozwala stwierdzić, że młodzież interesuje się poezją i rozumie ją. Wystąpienia dziewięciu uczestniczek oceniano pod względem opanowania pamięciowego, umiejętności interpretacji oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania.
Jury zdecydowało, że w tegorocznym konkursie pierwsze miejsce otrzyma Martyna Borek z klasy I TŻ/TTŻ, drugie – Wiktoria Nagórska z klasy I F oraz Klaudia Konarska z klasy I TF, trzecie – Fornal Gabriela z klasy I K/W.
Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Organizator konkursu Małgorzata Płatek