Niepodległość na sportowo

niepodleglosc na sportowo 2018100-lecie Odzyskania Niepodległości to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. 11 listopada odbyło się w Krośnie wiele wydarzeń upamiętniających tę rocznicę.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10 uroczystością nazwania mostu na rzece Lubatówce imieniem dr. Kamila Bogackiego, a o godz. 10.30 w Bazylice Kolegiackiej "Fara" w Krośnie odprawiona została uroczysta msza w intencji Ojczyzny. Po Mszy Świętej złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystym obchodom towarzyszyło szereg imprez i wydarzeń o tematyce patriotycznej i sportowej. Również sportowcy świętowali rocznicę odzyskania niepodległości.
W Krośnie odbył się XXII Bieg Niepodległości na dystansie 7 km i V Krośnieńskie Zawody Nordic Walking, gdzie rywalizowano na 5 km trasie. Tak jak w ubiegłych latach, również w tegorocznej edycji nasza szkoła miała swoich przedstawicieli.
W biegu reprezentowali nas nauczyciele: p. Anna Kustroń i p. Artur Panaś a w marszu Nordic Walking p. Krzysztof Gierlasiński oraz uczennice: Natalia Wiśniowska (II TF) oraz Klaudia Drzyzga (III TŻ), która stanęła na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i biało – czerwone koszulki, w których mogli godnie zaprezentować swój patriotyzm.