„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

niepodleglosc 2018Takie motto przyświecało uroczystej akademii zorganizowanej w dniu 9 listopada w naszej szkole. Przy pięknej dekoracji, która poświęcona była wszystkim, którzy oddali życie za Ojczyznę w wyjątkowy sposób uczczono 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej akademię rozpoczęto odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego o godzinie 11.11.
Uczniowie zaprezentowali całej społeczności szkolnej historię naszego narodu od momentu pierwszego rozbioru Polski do odzyskania wolności. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Program ubarwiła scenka pantomimiczna. Ważnym elementem uroczystości był także apel poległych.
Radość z odzyskanej wolności wyraziliśmy tortem urodzinowym w barwach narodowych dla naszej Ojczyzny i życzeniami dla Polski.
Program przygotowały pani Małgorzata Mercik i pani Monika Delikat, a zaprezentowali uczniowie z klasy IV TŻ: Julya Bereza, Karol Ruciński, Mateusz Malina, klasy IV TF: Karolina Dytko, Aleksandra Gancarz, Hubert Folcik, klasy I K/W: Gabriela Przybyła, Gabriela Fornal, klasy I TF/A: Klaudia Konarska, Zuzanna Sikorska, Klaudia Tomkowicz, Patrycja Modliszewska, Angelika Marczak, Julia Wanat, Aleksandra Lorenc, Martyna Farbaniec, Klaudia Piaskowy.