Aktualności
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski
Szkolny konkurs baristyczny
XV Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”
26 Finał WOŚP

,,Przy deserze o Niepodległej"

niepodlegla deser 20187 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie ,,Przy deserze o Niepodległej".

W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości klasy I TŻ/TTŻ oraz II K/W postanowiły uczcić to święto w wyjątkowy sposób i zorganizować dla szkolnych koleżanek i kolegów schadzkę, której celem było przypomnienie, jak ważna dla Polaków jest wolność i suwerenność. Uczniowie z pomocą nauczycieli zawodu i języka polskiego opracowali plan organizacji, podzielili się zadaniami, wyszukali przepisy na desery tematyczne, stworzyli scenariusz przedstawienia oraz przygotowali odświętny wystrój sali. W czasie realizacji projektu zaangażowani uczniowie połączyli rozwijanie pasji zawodowych z wzmacnianiem patriotyzmu i tożsamości narodowej. Wybór odpowiednich deserów w narodowych barwach, tekstów przypominających wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości oraz pieśni patriotycznych został bardzo dokładnie przemyślany, bo okazja była szczególna. Poczucie dumy z bycia Polakiem i szacunek dla narodowych symboli spowodowały, że organizatorzy bardzo sumiennie i odpowiedzialne podeszli do wykonywania wyznaczonych zadań. Przy deserach w narodowych barwach pani Dyrektor, zaproszeni nauczyciele i społeczność szkolna wysłuchali kilku utworów literackich tematycznie związanych z walką o niepodległość, a zamieszczonych w „Antologii Niepodległości” zaproponowanej do czytania przez Parę Prezydencką oraz wspólnie śpiewali znane i lubiane pieśni patriotyczne. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem okolicznościowego artykułu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - ,,100-lecie odzyskania niepodległości: Sprawa bliska sercom wszystkich Polaków”, a zakończyło wspólną degustacją wabiących i smakowicie wyglądających deserów.
Organizatorzy: pani Agnieszka Gonet, pani Halina Szpiłyk, pani Anna Kustroń, pani Małgorzata Płatek. Śpiewniki zawierające teksty pieśni patriotycznych zorganizowała pani Wioletta Lenik.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.