Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Rajd turystyczno – krajoznawczy na Górę Cergową

cergowa 20186 listopada 2018 r. młodzież z grupy turystycznej ZSP Nr 2 udała się na rajd, którego celem było zdobycie Góry Cergowej (716 m. n.p.m.) – szczytu w Beskidzie Niskim o charakterystycznym kształcie, przypominającym z lotu ptaka leżącego konia.

Przejście rozpoczęliśmy w Dukli, skąd ruszyliśmy trasą turystyczną w kierunku wsi Cergowa. Następnie przez Rezerwat Tysiąclecia na Cergowej, gdzie występuje m.in. uchodząca za roślinę magiczną kokoczka południowa, dotarliśmy do Złotej Studzienki, miejsca kultu św. Jana. Po krótkim odpoczynku, stromym podejściem dotarliśmy na szczyt i wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać piękną okolicę. Zwieńczeniem rajdu było wspólne ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasy.
Górę Cergową zdobyli: Aleksandra Klecha, Karina Woźniak, Ewelina Sanocka, Ewelina Fornal (wszystkie I F), Zuzanna Jakieła, Joanna Głód, Dominika Głód, Magdalena Majcher, Maria Ginalska, Łukasz Krężałek, Szymon Kosiek, Marcin Hejnar (wszyscy I TTŻ), Grzegorz Czaja (I K/W), Dawid Szymański, Patryk Szałankiewicz, Krystian Mikuszewski, Damian Gondek (wszyscy II TŻ), Ewa Stasiowska (III C/F), Angelika Szyszlak, Klaudia Drzyzga, Weronika Rysz, Patrycja Warchoł (wszystkie III TŻ), Adrianna Mateja, Monika Piróg, Bernadetta Kwolek i Adrianna Lichaj (wszystkie IV TF). Rajd zorganizowali p. Artur Panaś i p. Krzysztof Gierlasiński.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.