Rajd turystyczno – krajoznawczy na Górę Cergową

cergowa 20186 listopada 2018 r. młodzież z grupy turystycznej ZSP Nr 2 udała się na rajd, którego celem było zdobycie Góry Cergowej (716 m. n.p.m.) – szczytu w Beskidzie Niskim o charakterystycznym kształcie, przypominającym z lotu ptaka leżącego konia.

Przejście rozpoczęliśmy w Dukli, skąd ruszyliśmy trasą turystyczną w kierunku wsi Cergowa. Następnie przez Rezerwat Tysiąclecia na Cergowej, gdzie występuje m.in. uchodząca za roślinę magiczną kokoczka południowa, dotarliśmy do Złotej Studzienki, miejsca kultu św. Jana. Po krótkim odpoczynku, stromym podejściem dotarliśmy na szczyt i wieżę widokową, z której mogliśmy podziwiać piękną okolicę. Zwieńczeniem rajdu było wspólne ognisko z pieczeniem ziemniaków i kiełbasy.
Górę Cergową zdobyli: Aleksandra Klecha, Karina Woźniak, Ewelina Sanocka, Ewelina Fornal (wszystkie I F), Zuzanna Jakieła, Joanna Głód, Dominika Głód, Magdalena Majcher, Maria Ginalska, Łukasz Krężałek, Szymon Kosiek, Marcin Hejnar (wszyscy I TTŻ), Grzegorz Czaja (I K/W), Dawid Szymański, Patryk Szałankiewicz, Krystian Mikuszewski, Damian Gondek (wszyscy II TŻ), Ewa Stasiowska (III C/F), Angelika Szyszlak, Klaudia Drzyzga, Weronika Rysz, Patrycja Warchoł (wszystkie III TŻ), Adrianna Mateja, Monika Piróg, Bernadetta Kwolek i Adrianna Lichaj (wszystkie IV TF). Rajd zorganizowali p. Artur Panaś i p. Krzysztof Gierlasiński.