Pamiętamy!

pamietamy 20181 listopada to dzień, w którym wspomina się zmarłych. W święto Wszystkich Świętych, a także następnego dnia 2 listopada tj. w Dzień Zaduszny odwiedzamy cmentarze, aby ozdobić groby naszych bliskich zmarłych kwiatami, odmówić modlitwę i zapalić znicze.

Dnia 31 października uczniowie ZSP Nr 2 wraz z p. M. Mercik odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Zapalili znicze, a także odmówili modlitwę w intencji zmarłych. Mieli okazję poznać ich miejsca pochówku. Każda mogiła to odrębna historia życia nauczyciela - wychowawcy. Odwiedziliśmy również groby Żołnierzy Armii Krajowej, Żołnierzy Wyklętych (symboliczne miejsce, gdyż nie znane są do tej pory ich miejsca pochówku). Wszystkim zmarłym winniśmy pamięć, cześć i modlitwę.