Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
NABÓR   ELEKTRONICZNY
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

„Selfie w przyrodzie”

25 X 2018 r. etap szkolny Konkursu Fotografii Przyrodniczej Magurskiego Parku Narodowego został rozstrzygnięty. Temat XVI edycji konkursu fotograficznego to: „Selfie w przyrodzie”.


Przyroda to otaczający nas świat roślinny i zwierzęcy wraz z terenem, na którym istnieje i ze wszystkimi przejawami jego życia. Określenie wskazuje, iż pojęcie przyrody obejmuje „nas” – ludzi wraz z innymi organizmami – „ świat roślinny i zwierzęcy”, a wszystko w powiązaniu z terenem – powierzchnią Ziemi, z jej formami rzeźby, wodami, glebami itd.
Człowieka łączy z przyrodą więź życia. Bliższe jest nam to, co żywe, niż to, co martwe. Świat przyrody i świat człowieka są tym samym światem. Człowiek nie żyje ani ponad przyrodą, ani obok niej, jest po prostu jej cząstką. Bliskość przyrody stwarza możliwość jej odbioru wszystkimi zmysłami, pobudza do działania, zaspokaja intelektualne i emocjonalne potrzeby ludzkie. Młodzież miała za zadanie pokazać w jaki sposób przyroda jest jej bliska, jak ważna, ciekawa oraz niezwykła i tajemnicza. Nasi uczniowie opowiedzieli o sobie – o ulubionych i ważnych miejscach, o fascynacjach światem. Przyroda to niekończące się cudowne pejzaże utkane z barw każdej z pór roku. Piękne jest zadanie polegające na zapoznawaniu się z otoczeniem przyrodniczym – roślinami, zwierzętami, zjawiskami przyrodniczymi, a także na budzeniu uczucia radości, zainteresowań, z równoczesnym kształtowaniem właściwego szacunku do przyrody. Przyroda sprzyja kształtowaniu właściwych postaw i przekonań, takich jak na przykład troskliwość wobec żywych organizmów i związane z tym pragnienie ich ochrony i pielęgnacji. Opiekując się zwierzętami, roślinami, dbając na miarę swoich sił o środowisko można nauczyć się cierpliwości, wytrwałości, poczucia odpowiedzialności i koleżeństwa. Taka motywacja ma nie tylko wartości poznawcze ale kształtuje też postawę społeczno – moralną, wpływa również na rozwijanie uczuć estetycznych. Dowodem tego są wykonane zdjęcia przez naszych uczniów, które szkolna komisja zweryfikowała i zakwalifikowała do następnego etapu konkursu w Krempnej. Skład szkolnej komisji konkursowej: pani dyrektor Ewa Starowiejska, pani Jolanta Ochęduszko, pani Wioletta Lenik oraz pani Barbara Lągawa – Dereń.
Zdjęcia wykonali: Angelika Szyszak III TŻ „Pająk w zieleni i glinie”, Weronika Kolasa II TŻ „Odpoczynek na skałach”, Karolina Jucha II TŻ „Dywan z liści”, Zuzanna Jakieła I TŻ „Czarno na różowym”, Agata Pelczar III C/F „Bezpieczna”, Sylwia Borek III C/F „Mój sad”, Oliwia Ginalska III C/F „Zielono mi”, Ewa Stasiowska III C/F „W jesiennym blasku”, Klaudia Filipczak I F „Polny powiew życia”, Oliwia Kasza I F „Bieszczadzki wiatr”, Gabriela Przybyła I K/W, Klaudia Pałycia III C/F, Mikołaj Szurkiewicz I K/W „W Bieszczadach”.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.