X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi

krew 2018Dnia 25 października 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość 10-lecia Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi połączona z obchodami 60-lecia działalności Honorowego Krwiodawstwa w Polsce.

Na obchody przybyli licznie zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych oraz terenowych oddziałów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, członkowie Szkolnych Klubów HDK PCK wraz ze swoimi opiekunami i dyrektorami szkół, a także ks. Prałat Tadeusz Buchowski - kapelan HDK PCK w Krośnie.
Program uroczystości obejmował: wystąpienia Pani Ewy Starowiejskiej – Dyrektora ZSP Nr 2, Pani Agaty Betlej, która przedstawiła krótką historię powstania Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi, część artystyczną przygotowaną przez Zespół Admiratio oraz wręczenie okolicznościowych statuetek z okazji Dni HDK PCK, ufundowanych przez Prezydenta Miasta Krosna i OR PCK w Krośnie. Wyróżnionych zostało 42 Honorowych Dawców Krwi - członków Szkolnych Klubów HDK PCK. W trakcie trwania obchodów Opiekunom Szkolnych Klubów HDK PCK wręczono także okolicznościowe listy i upominki ufundowane przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie
Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze, która z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Dla naszej szkoły była to również okazja do kolejnego zaprezentowania się w środowisku lokalnym.

>>> obszerna fotorelacja