Wystawa prac Uli i Magdy - uczennic III klasy TF

wystawa 2018W Bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę prac uczennic z klasy III TF – Urszuli Farbaniec i Magdaleny Kurowskiej.

Celem wystawy jest zaprezentowanie prac przedstawiających własny talent, rozwijających własną inwencję twórczą, pomysłowość, a przy okazji pokazanie ciekawej formy aktywnego i pożytecznego spędzenia czasu.
Uczennice realizują swoje pasje od kilku lat. Chętnie przełamują bariery i zahamowania, aby otworzyć się na sztukę i innych ludzi, pokazać w pracach i technikach wizję postrzeganego przez siebie świata oraz zwykłą radość tworzenia.
Prace Uli wykonane techniką rysunku w połączeniu z grafiką tworzą niebanalną formę wizualną. Wymagają wielkiego skupienia w rękach całego procesu twórczego.
Magda uwielbia eksperymentować z technikami. Z zamiłowaniem wzbudza pasję u innych oraz przekazuje wiedzę dotyczącą warsztatu artystycznego. W donicach zawarty jest kawałek świata i natury. Wszak jest to przedmiot użytkowy.
Prace zostały docenione już przez gimnazjalistów – Gimnazjum nr 14 z Krosna.
Bardzo polecamy obejrzenie wystawy i odnalezienie kawałka duszy i serca w prezentowanych pracach Magdy i Uli.

Małgorzata Ciereszyńska
Barbara Lągawa - Dereń