Przyjemne z pożytecznym

bobrka 201816 października uczniowie klas I TF/TA oraz I TŻ/TTŻ uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Głównym celem wyjazdu była integracja uczniów uczęszczających do klas pierwszych oraz zacieśnienie więzi klasowych. Już w czasie podróży autokarem uczestnicy wspólnie śpiewali przeboje współczesnej muzyki rozrywkowej, a na miejscu dużo rozmawiali, żartując i śmiejąc się. Spędzony razem czas w pełni wykorzystali na to, aby lepiej się poznać. Uczniowie uczestniczyli również w lekcji "Przetwórstwo ropy naftowej", w czasie której wysłuchali wykładu i i obejrzeli prezentację multimedialną na temat dróg ropy, od wydobycia przez destylację, aż do produktów finalnych. Pracownik muzeum omówił także podstawowe metody rafinacji. Natomiast wraz z przewodnikiem spacerowali alejkami przepięknego lasu bobrzeckiego, wypatrywali unikatowych urządzeń związanych z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzącym z XX wieku oraz XIX wiecznych kopanek, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Zwiedzający obejrzeli wiele budynków, których wnętrza przenosiły wszystkich w czasy, kiedy w kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A było to możliwe dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym. Uczestnicy wycieczki spędzili czas przyjemnie i pożytecznie, a aura była wyjątkowo sprzyjająca. Organizatorkom pani Ewie Długosz-Radoń i pani Małgorzacie Płatek udało się zachęcić do współpracy jednego z rodziców. Wychowawcy i uczniowie gorąco dziękują pani Halinie Ćwiąkale za opiekę w czasie wyjazdu.