Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

barometr zawodow2019

Przyjemne z pożytecznym

bobrka 201816 października uczniowie klas I TF/TA oraz I TŻ/TTŻ uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Głównym celem wyjazdu była integracja uczniów uczęszczających do klas pierwszych oraz zacieśnienie więzi klasowych. Już w czasie podróży autokarem uczestnicy wspólnie śpiewali przeboje współczesnej muzyki rozrywkowej, a na miejscu dużo rozmawiali, żartując i śmiejąc się. Spędzony razem czas w pełni wykorzystali na to, aby lepiej się poznać. Uczniowie uczestniczyli również w lekcji "Przetwórstwo ropy naftowej", w czasie której wysłuchali wykładu i i obejrzeli prezentację multimedialną na temat dróg ropy, od wydobycia przez destylację, aż do produktów finalnych. Pracownik muzeum omówił także podstawowe metody rafinacji. Natomiast wraz z przewodnikiem spacerowali alejkami przepięknego lasu bobrzeckiego, wypatrywali unikatowych urządzeń związanych z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzącym z XX wieku oraz XIX wiecznych kopanek, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Zwiedzający obejrzeli wiele budynków, których wnętrza przenosiły wszystkich w czasy, kiedy w kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A było to możliwe dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym. Uczestnicy wycieczki spędzili czas przyjemnie i pożytecznie, a aura była wyjątkowo sprzyjająca. Organizatorkom pani Ewie Długosz-Radoń i pani Małgorzacie Płatek udało się zachęcić do współpracy jednego z rodziców. Wychowawcy i uczniowie gorąco dziękują pani Halinie Ćwiąkale za opiekę w czasie wyjazdu.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.