III Szkolny Festiwal Szarlotki za nami

festiwal szarlotki 2018Dnia 17 października 2018 r. odbył się w naszej szkole „III Festiwal Szarlotki”, uczniowie naszej szkoły mieli okazję do reprezentowania swoich pasji i kreatywności, biorąc udział w III Festiwalu Szarlotki.

Do rywalizacji o tytuł „Mistrza szarlotki” stanęli uczniowie klas: I TŻ, II TŻ, II K/W, którzy mieli za zadanie według domowego przepisu upiec wyrób cukierniczy. Jurorami w tym turnieju stała się cała społeczność szkolna, ponieważ od jej gustów kulinarnych zależało wytypowanie zwycięzców. Już od rana cała szkoła pachniała cynamonem, cukrem waniliowym i prażonymi jabłkami, bo uczestnicy, wyposażeni w niezbędne produkty i oryginalne przepisy, z ochotą zabrali się do pracy. W wystroju sali 24 królowały elementy typowe dla tej pory roku: kasztany, przybierające jesienne kolory liście i oczywiście jabłka. Do szarlotek uczniowie kl. IV TŻ Sylwia Chlebek i Mateusz Malina serwowali herbatę i kawę podawaną na różne sposoby. W konkursie wzięło udział 12 szarlotek. Po wizycie ostatniego jurora, nastąpiła wyczekiwana chwila, wybór najlepszego cista!

Po zliczeniu głosów okazało się, że laur zwycięstwa przypadł ex aequo „Lodowe niebo w gębie”, które wykonały: Maria Ginalska i Magdalena Majcher – kl. I TŻ i „Wariacja orzechowo - jabłkowa”, którą upiekł: Zamorski Łukasz – kl. II TŻ.
Na II miejscu uplasowała się Szarlotka z budyniem, wykonana przez Nikolę Kostrząb – kl. I TŻ, a III miejsce przypadło „Miodowej szarlotce z bezą”, którą przygotowały Danuta Ćwiąkała i Zofia Kubit – kl. I TŻ.

Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy dobrego smaku.