Aktualności
D Z I E Ń   O T W A R T Y   2 0 1 9
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

dzienotwarty2019

III Szkolny Festiwal Szarlotki za nami

festiwal szarlotki 2018Dnia 17 października 2018 r. odbył się w naszej szkole „III Festiwal Szarlotki”, uczniowie naszej szkoły mieli okazję do reprezentowania swoich pasji i kreatywności, biorąc udział w III Festiwalu Szarlotki.

Do rywalizacji o tytuł „Mistrza szarlotki” stanęli uczniowie klas: I TŻ, II TŻ, II K/W, którzy mieli za zadanie według domowego przepisu upiec wyrób cukierniczy. Jurorami w tym turnieju stała się cała społeczność szkolna, ponieważ od jej gustów kulinarnych zależało wytypowanie zwycięzców. Już od rana cała szkoła pachniała cynamonem, cukrem waniliowym i prażonymi jabłkami, bo uczestnicy, wyposażeni w niezbędne produkty i oryginalne przepisy, z ochotą zabrali się do pracy. W wystroju sali 24 królowały elementy typowe dla tej pory roku: kasztany, przybierające jesienne kolory liście i oczywiście jabłka. Do szarlotek uczniowie kl. IV TŻ Sylwia Chlebek i Mateusz Malina serwowali herbatę i kawę podawaną na różne sposoby. W konkursie wzięło udział 12 szarlotek. Po wizycie ostatniego jurora, nastąpiła wyczekiwana chwila, wybór najlepszego cista!

Po zliczeniu głosów okazało się, że laur zwycięstwa przypadł ex aequo „Lodowe niebo w gębie”, które wykonały: Maria Ginalska i Magdalena Majcher – kl. I TŻ i „Wariacja orzechowo - jabłkowa”, którą upiekł: Zamorski Łukasz – kl. II TŻ.
Na II miejscu uplasowała się Szarlotka z budyniem, wykonana przez Nikolę Kostrząb – kl. I TŻ, a III miejsce przypadło „Miodowej szarlotce z bezą”, którą przygotowały Danuta Ćwiąkała i Zofia Kubit – kl. I TŻ.

Uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy dobrego smaku.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.