Aktualności
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Jesienne metamorfozy 2018
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

Warsztaty edukacyjno-kulinarne

warsztaty 2018W poniedziałkowy poranek 15.10.2018 r. w pracowni gastronomicznej gościliśmy mistrzów kulinarnych, którzy przybliżyli uczniom i nauczycielom informacje na temat certyfikowanych produktów ekologicznych oraz zalet używania ich w kuchni.

Uczestnicy poznali także zasady prowadzenia gospodarstw ekologicznych oraz produkcji produktów tradycyjnych z akcentem nowoczesności. Pan Czesław Meus, arcymistrz piekarski wygłosił wykład temat „Zboża dawne i pradawne”, natomiast pan Adam Wałęga, kucharz, do niedawna były szef kuchni Hotelu Rzeszów wraz z uczniami przygotował kilka dań, w których połączył różnego rodzaju ekologiczne i tradycyjne produkty, tworząc z nich wyśmienite potrawy.
W warsztatach uczestniczył również dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pan Jerzy Borcz, który zaznaczył, jak ważną kwestią jest prawidłowe odżywianie przy równoczesnym wykorzystaniu produktów ekologicznych. Wspomniał, że mieszkamy w regionie, w którym jest najdłuższa średnia życia oraz największa liczba w Polsce regionalnych produktów certyfikowanych. Zachęcał młodzież, aby korzystała z tradycyjnych, niekiedy zapomnianych przepisów babć, które mogą poznawać na różnych kiermaszach, a także angażując się w działalność Kół Gospodyń Wiejskich.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.