Inauguracja XI edycji Krośnieńskich Pól Nadziei

pola nadziei X 2018Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/
W dniu 05.10.2018 r. o godzinie 13.00 Natalia Bernaś i Wiktoria Radoń ze Szkolnego Klubu Wolontariusza pod opieką pani Grażyny Litwin wzięły udział w inauguracji XI edycji Krośnieńskich Pól Nadziei.

Uroczystość odbyła się w Krośnieńskim Hospicjum. Mszę Świętą poprowadził dyrektor Hospicjum ks. Marek Zarzyczny. Następnie prezes Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum pan Krzysztof Smerecki podziękował wszystkim za włączenie się do tej szlachetnej akcji oraz poinformował, że w X edycji Krośnieńskich Pól Nadziei uczestniczyło prawie 2000 wolontariuszy i zebrano ok.126 000 zł.
Podczas Mszy Świętej poświęcono cebulki żonkili - międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi chorych i cierpiących. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. Cześć cebulek wolontariusze po nabożeństwie posadzili w przygotowanych wcześniej donicach, a część otrzymali do posadzenia przy szkole.
Nasze żonkilowe pole nadziei powiększyliśmy 10 października. Poletko przygotował pan Rafał Hejnar, kwiaty posadziły: Wiktoria Radoń, Katarzyna Kruk, Weronika Krupa, Daria Kubal, Gabriela Przybyła, pani Grażyna Litwin.
Pola Nadziei, przypominają o akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy, opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Opiekun SKW: Grażyna Litwin