Lekcja otwarta w klasie II TŻ- pracownia obsługi konsumenta

lekcja otwarta 2018Jednym z elementów warunkujących prawidłowe funkcjonowanie współczesnej szkoły jest współpraca pomiędzy nauczycielami rozumiana również jako korzystanie z doświadczeń i dzielenie się własną wiedzą i umiejętnościami.

Dlatego w dniu 9.10.2018 r. wspólnie z koleżanką Agatą Paradysz przygotowałyśmy i przeprowadziły 2 lekcje otwarte, na które zostali zaproszeni inni nauczyciele, dyrekcja szkoły i uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz. Tematem lekcji było: Kawa - historia, rodzaje, sposoby parzenia i podawania". Na lekcję przygotowałam prezentację multimedialną oraz kartę pracy dla uczniów. W czasie zajęć uczniowie zdobyli wiadomości teoretyczne dotyczące różnych sposobów parzenia i podawania kawy. Następnie pani Agata Paradysz przeprowadziła lekcję otwartą: "Sposoby parzenia kawy - ćwiczenia", na której uczniowie wcześniej zdobyte umiejętności teoretyczne musieli zaprezentować w praktyce. W czasie pracowni obsługi konsumenta uczyli się parzyć następujących rodzajów kaw; espresso, cappuccino, latte macchiato, które podawali zaproszonym gościom. Forma zajęć otwartych była bardzo ciekawym doświadczeniem dla nas jako nauczycieli oraz pozwoliła uczniom połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.

Alicja Kus