Aktualności
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

"DYWIZJON 303 "to prawdziwa historia polskich asów przestworzy

W dniu 19 września uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie w liczbie 110 osób wraz z opiekunami p .Małgorzatą Mercik , p. M. Delikat, p. B.Kozdraś w kinie SOKÓŁ obejrzeli film pt. "DYWIZJON 303. Historia Prawdziwa " w reżyserii Denisa Delicia.

Inspiracją dla autora filmu była książka Arkadego Fiedlera. Film "Dywizjon 303. Historia Prawdziwa" jest to opowieść o polskich lotnikach walczących w bitwie o Anglię. Akcja filmu toczy się w 1940 r. Polscy piloci, po przegranej wojnie obronnej w Polsce, pragnęli w dalszym ciągu walczyć w obronie Polski nawet poza jej granicami. Witold Urbanowicz, Jan Zumbach, Mirosław Ferić, Witold "Tolo" Łokuciewski i inni weterani przychodzą z pomocą Brytyjczykom atakowanym w 1940 r. przez Luftwaffe. Początkowa nieufność Anglików szybko ustąpiła pola wielkiemu szacunkowi, jakim zaczęli darzyć Polaków, widząc ich niezwykłe umiejętności i precyzję w walce. Młodzież naszej szkoły obejrzała ten film z dużym zainteresowaniem. Film "Dywizjon 303" miał bardzo atrakcyjną formę wizualną. Jego wartość edukacyjna jest bardzo duża. Wpływa na kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży i budzi dumę z dokonań polskich pilotów. Film ten stał się dla uczniów podstawą do dyskusji na temat postaw Polaków i ich wkładu w ostateczny wynik II wojny światowej.

Opracowała: Małgorzata Mercik

image001

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.