Międzynarodowe Targi Fryzjersko-Kosmetyczne Beauty Days w Warszawie

targi fryz 2018W dniu 21 września 2018 r. grupa uczniów kształcąca się w zawodzie fryzjer, wraz z opiekunem P. Anetą Nowotyńską, zwiedziła III Edycję Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days w Ptak Warsaw Expo.

W programie tegorocznych Targów były m.in. pokazy i szkolenia sztuki fryzjerskiej, wystawy produktów fryzjersko-kosmetycznych oraz warsztaty produktów kosmetycznych zaprezentowane przez firmy z Włoch, Francji, Niemiec, Rosji, Czech i Ukrainy oraz największą grupę wystawców z Chin i Korei.

W czasie zwiedzania uczniowie mieli okazję zapoznać się z trendami w modzie fryzjersko- kosmetycznej, poznać produkty kosmetyczne oraz sprzęt i akcesoria fryzjerskie zaprezentowane przez wystawców z Polski i zagranicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy fryzjera barbera, pokaz fryzur i makijażu. Lecz największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły gwiazdy sztuki fryzjerskiej m.in. Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt oraz fryzjer i stylista polskich gwiazd filmowych Kajetan Górka, którzy zaprezentowali swój warsztat przed zainteresowaną publicznością .

Mimo wielu atrakcji jakie czekały na targach na zwiedzających, odskocznią był krótki wyjazd do centrum Warszawy bezpłatnym shuttle bus, który kursował na trasie Warszawa centralna - Targi Ptak Warsaw Expo.